Aventics Flow rate coupler, Series AV Inch version R422102791
€82.98
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R422102791
Manufacturer Nr.
R422102791
Aventics R422102791 Y-VERBINDUNG D3/8 X 2
Frequently Bought Together
-
This Item:
€82.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 7471327127 C12P-125-0300-21101MS11G33-MT4-000-0185
€1,307.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480641546 MSC-DA-016-0010-HG-EE-EE-02-M-S-0-0-BAS
€988.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Max Working Pressure | 10 bar |
| Housing | Aluminum |
| Sealing Material | Nitrile rubber |
| Min to Max Ambient temperature | -10 °C - 60 °C |
| Working pressure min. | -.9 bar |
| Manufacturer Nr. | R422102791 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84812090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



