Aventics Push-in fittings R422102508 AV-RED-DA12-2PC
€42.92
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R422102508
Manufacturer Nr.
R422102508
AV-RED-DA12-2PC
Frequently Bought Together
-
This Item:
€42.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480328421 AS2-ACC-G014
€554.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5/3-directional valve, Series IS12, size 2 0820028277 ISO2 ELEC DVV3 24V-DC
€293.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed air |
| Type | Push-in fitting Ø 12 mm, straight |
| Working pressure min. | -0.95 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 60 °C |
| Delivery unit | 2 piece |
| Housing material | Brass |
| Seal material | Nitrile rubber |
| Manufacturer Nr. | R422102508 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.030000 |
| HS-Code | 84812090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




