Aventics Push-in fittings R422002560 AV-RED-DA38-10PC AV05
€185.16
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R422002560
Manufacturer Nr.
R422002560
AV-RED-DA38-10PC AV05
Frequently Bought Together
-
This Item:
€185.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480672676 RTC-DA-063-0855-HD-MBM41S00BLP000P0P0
€3,938.60Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 1 5811792530 V581-5/3PC-024DC-I1-2CNO-HNX-AA-X-S-T0
€197.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed air |
| Type | Push-in fitting 3/8″, straight |
| Working pressure min. | -0.95 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 60 °C |
| Delivery unit | 10 piece |
| Housing material | Brass |
| Seal material | Nitrile rubber |
| Manufacturer Nr. | R422002560 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.001000 |
| HS-Code | 74122000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





