Aventics Push-in fittings R422002557 AV-RED-DA08-10PC
€81.83
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R422002557
Manufacturer Nr.
R422002557
AV-RED-DA08-10PC
Frequently Bought Together
-
This Item:
€81.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480750883 HF04-12-11
€2,277.91Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480677721 CSL-DA-016-0600-1-SC-1-0-000-STD-ACC
€235.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed air |
| Type | Push-in fitting Ø 8 mm, 5/16″, straight |
| Working pressure min. | -0.95 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 60 °C |
| Delivery unit | 10 piece |
| Housing material | Brass |
| Seal material | Nitrile rubber |
| Manufacturer Nr. | R422002557 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.080000 |
| HS-Code | 74122000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





