Aventics Manifold strip R422000947
€87.19
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R422000947
Manufacturer Nr.
R422000947
Aventics R422000947 PN-INSTALL SATZ MANIFOLD STRIP
Frequently Bought Together
-
This Item:
€87.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822244060 TRB-DA-080-0175-0121111100000000000000-B
€278.02Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480661502 RTC-DA-032-0270-BV-MBM41S00BLP000P0P0
€580.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Type | Mounting kit |
| Nominal flow Qn | 1500 l/min |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Medium | Compressed air |
| Weight | 0.239 kg |
| Material base plate | Aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | R422000947 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.239000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





