Aventics Manifold strip R422000944
€58.86
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R422000944
Manufacturer Nr.
R422000944
Aventics R422000944 ANSCHLUSSLEISTE TC15 4FACH
Frequently Bought Together
-
This Item:
€58.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480761019 AV-AV03X20-DSUB25
€2,262.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5/2-directional valve, Series 581, size 4 5814222400 V581-5/2DS-230AC-I4-2P22-HBX-AA-X-S-T0
€381.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Type | Manifold strip |
| Nominal flow Qn | 1500 l/min |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Medium | Compressed air |
| Max. number of valve positions | 4 |
| Weight | 0.346 kg |
| Material base plate | Aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | R422000944 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.346000 |
| HS-Code | 85369040 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





