Aventics Manifold strip R422000943
€50.71
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R422000943
Manufacturer Nr.
R422000943
Aventics R422000943 ANSCHLUSSLEISTE TC15 3FACH
Frequently Bought Together
-
This Item:
€50.71Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Round plug connector, Series CON-RD 1834484147 CON-RD-FA-M8-4-5000-PUR-OW-4
€27.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480772962 AV-AV05X18-PROFIBUSDP
€3,777.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Type | Manifold strip |
| Nominal flow Qn | 1500 l/min |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Medium | Compressed air |
| Max. number of valve positions | 3 |
| Weight | 0.282 kg |
| Material base plate | Aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | R422000943 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.282000 |
| HS-Code | 85369040 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought








