Aventics Manifold strip R422000942
€39.91
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R422000942
Manufacturer Nr.
R422000942
Aventics R422000942 ANSCHLUSSLEISTE TC15 2FACH
Frequently Bought Together
-
This Item:
€39.91Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480666350 PRA-DA-100-0060-0-2-2-1-1-1-BAS
€302.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480620542 CVI-TRB-DA-100-0500-22-3-1-1-0-000-4-0
€803.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Type | Manifold strip |
| Nominal flow Qn | 1500 l/min |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Medium | Compressed air |
| Max. number of valve positions | 2 |
| Weight | 0.218 kg |
| Material base plate | Aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | R422000942 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.218000 |
| HS-Code | 85369040 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




