Aventics Manifold strip R422000938
€54.73
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R422000938
Manufacturer Nr.
R422000938
Aventics R422000938 ABSCHLUSSBLECH PU5 - TC15
Frequently Bought Together
-
This Item:
€54.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480469515 ICS-D2-080-0200-0-00MX6P2BA1W04NF000000
€1,181.02Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480661159 MSC-DA-012-0050-MG-EE-EE-02-M-R-0-0-ACC
€647.24Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Type | Blanking plate |
| Nominal flow Qn | 1500 l/min |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Medium | Compressed air |
| Weight | 0.079 kg |
| Material base plate | Aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | R422000938 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.079000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



