Aventics Manifold strip R422000932 TC08 3FACH
€46.14
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R422000932
Manufacturer Nr.
R422000932
TC08 3FACH
Frequently Bought Together
-
This Item:
€46.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 8932006404 RI3/4X1/2-MS
€6.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5/2-directional valve, Series 581, size 4 5814670450 V581-5/2AR-230AC-I4-ACNO-LBX-AA-D-C-T0
€384.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Type | Manifold strip |
| Nominal flow Qn | 800 l/min |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Medium | Compressed air |
| Max. number of valve positions | 3 |
| Weight | 0.148 kg |
| Material base plate | Aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | R422000932 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.148000 |
| HS-Code | 85369040 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought






