Aventics Base plate R414007542 EV03 BG
€136.26
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R414007542
Manufacturer Nr.
R414007542
EV03 BG
Frequently Bought Together
-
This Item:
€136.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480714860 HF03-LG-6-40
€1,821.10Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480736825 HF03-LG-12-46
€3,455.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 11 bar |
| Type | Base plate |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 60 °C |
| Medium | Compressed air |
| Manufacturer Nr. | R414007542 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84812090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




