Aventics Rear eye, Series MP6 R412025637 CM1-MP6-050-AL-FO-AN-ISO15552
€119.42
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412025637
Manufacturer Nr.
R412025637
CM1-MP6-050-AL-FO-AN-ISO15552
Frequently Bought Together
-
This Item:
€119.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480745008 HF03-LG-22-12
€3,485.09Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5/2-directional valve, Series 581, size 2 5812673190 V581-5/2AR-024DC-I2-ACNF-HUX-AA-D-S-T1
€399.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Version | With ball joint and foot |
| Standardization | ISO 15552 |
| Piston diameter | 50 mm |
| Swivel bearing Ø | 16 mm |
| Weight | 0.2 kg |
| Housing material | Aluminum |
| Screws material | Stainless Steel |
| Bearing material | Stainless Steel |
| Bearing material, inner ring | Stainless Steel |
| Bearing material, outer ring | Stainless steel with PTFE coating |
| Manufacturer Nr. | R412025637 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.200000 |
| HS-Code | 84833080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





