Aventics Bus coupler, Series CL03 R412023889 PROFINETBOX G/M CL03
€1,554.09
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412023889
Manufacturer Nr.
R412023889
PROFINETBOX G/M CL03
Frequently Bought Together
-
This Item:
€1,554.09Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480662222 ITS-DA-160-1000-1-2-1-3-9-000-00-MT4-BAS
€1,906.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5/2-directional valve, Series 581, size 3 5813613100 V581-5/2AR-024DC-I3-AP22-HBX-AA-D-S-T1
€279.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Fieldbus protocol | PROFINET IO |
| Electrical connection type | Plug |
| Electrical connection size | M12 |
| Electrical connection number of poles | 4-pin |
| Electrical connection coding | A-coded |
| Type | metric |
| Min. ambient temperature | 0 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Operational voltage electronics | 24 V DC |
| Protection class | IP69K |
| Communication port | Socket |
| Communication port | M12 |
| Communication port | 5-pin |
| Communication port | D-coded |
| Communication port 2 | Socket |
| Communication port 2 | M12 |
| Communication port 2 | 5-pin |
| Communication port 2 | D-coded |
| Weight | 0.55 kg |
| Housing material | Polyamide fiber-glass reinforced, Stainless Steel |
| Manufacturer Nr. | R412023889 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.550000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




