Aventics Extension kit, exhaust module for supply plate R412020088 AV05-PORT3/5-TOGETHER
€67.23
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412020088
Manufacturer Nr.
R412020088
AV05-PORT3/5-TOGETHER
Frequently Bought Together
-
This Item:
€67.23Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480626915 RTC-DA-016-0460-CG-MBM41S007LPPB3FMFM
€1,642.78Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R422708590 C12P-080-0300-111014S11G33-MT4-000-0177
€689.39Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Working pressure min. | -0.95 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Type | Exhaust module with combined collected exhaust 3 and 5 |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 60 °C |
| Medium | Compressed air |
| Housing material | Polyamide fiber-glass reinforced |
| Seal material | Nitrile rubber |
| Manufacturer Nr. | R412020088 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.060000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




