Aventics Extension kit for base plate 3x R412018379 AV03-TRIPLE-BI
€126.54
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412018379
Manufacturer Nr.
R412018379
AV03-TRIPLE-BI
Frequently Bought Together
-
This Item:
€126.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480063015 KPZ-DA-020-0007-0071224110000200000000-B
€99.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480323101 AS1-ACC-G014
€235.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Working pressure min. | -0.95 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Type | Base plate 3x for double solenoid valves for multipole plug |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 60 °C |
| Medium | Compressed air |
| Housing material | Polyamide |
| Seal material | Nitrile rubber |
| Manufacturer Nr. | R412018379 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.130000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



