Aventics CKD kit, Series HF04-XF R412012796 HF04-CKD-D6 EIGENGESTEUERT 32-FACH
€372.89
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412012796
Manufacturer Nr.
R412012796
HF04-CKD-D6 EIGENGESTEUERT 32-FACH
Frequently Bought Together
-
This Item:
€372.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480677400 CVI-PRA-DA-050-0365-22-6-1-1-0-000-4-0
€482.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480961730 PISTON ROD PISTON ROD 0&
€88.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| DC operating voltage | 24 V |
| Compressed air connection input | Diameter 8 |
| Compressed air connection output | Diameter 6 |
| Max Working Pressure | 8 bar |
| Sealing Material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Number of valve positions | 2 |
| Color | Black |
| Electrical interface | D-Sub |
| Min to Max Ambient temperature | -5 °C - 50 °C |
| Connection exhaust | Diameter 10 |
| Working pressure min. | 3 bar |
| Manufacturer Nr. | R412012796 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84812090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought


