Aventics Manifold strip R412012681
€92.84
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412012681
Manufacturer Nr.
R412012681
Aventics R412012681 ANSCHLUSSLEISTE TC15 10-FACH
Frequently Bought Together
-
This Item:
€92.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480680126 ITS-DA-160-0500-2-2-1-1-7-000-00-000-BAS
€1,254.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480674613 TRB-DA-080-0100-0-2-2-1-1-1-BAS
€425.05Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Type | Manifold strip |
| Nominal flow Qn | 1500 l/min |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Medium | Compressed air |
| Max. number of valve positions | 10 |
| Weight | 0.724 kg |
| Material base plate | Aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | R412012681 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.724000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




