Aventics Manifold strip R412012677 TC08 8-FACH
€79.13
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412012677
Manufacturer Nr.
R412012677
TC08 8-FACH
Frequently Bought Together
-
This Item:
€79.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R413000511 PISTON ROD C12P-100-1000 SPARE
€459.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480771786 AV-AV05X16-PROFIBUSDP
€3,780.35Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Type | Manifold strip |
| Nominal flow Qn | 800 l/min |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Medium | Compressed air |
| Max. number of valve positions | 8 |
| Weight | 0.313 kg |
| Material base plate | Aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | R412012677 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.313000 |
| HS-Code | 85369040 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought


