Aventics Blanking screw with O-ring, Series FPT R412010745 FPT-S-RBA-G038
€4.33
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412010745
Manufacturer Nr.
R412010745
FPT-S-RBA-G038
Frequently Bought Together
-
This Item:
€4.33Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480746294 AV-AV03X6-DSUB25
€949.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822352189 PRA-DA-050-0265-0-2-2-1-1-1-BAS
€179.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Compressed air connection type | External thread |
| Port G | G 3/8 |
| Type | FPT-S-RBA |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Delivery unit | 25 piece |
| Material | brass, nickel-plated |
| Seal material | Nitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | R412010745 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.024000 |
| HS-Code | 73181595 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



