Aventics CKD kit, Series HF04 R412008549 HF04-CKD-M7 EIGENGEST. INCH ENDPLATTEN
€354.90
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412008549
Manufacturer Nr.
R412008549
HF04-CKD-M7 EIGENGEST. INCH ENDPLATTEN
Frequently Bought Together
-
This Item:
€354.90Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480655873 RTC-DA-025-0820-BV-MBM41S00BLP000P0P0
€513.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480072803 PRA-DA-032-0250-0322112100000000000000-B
€155.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| DC operating voltage | 24 V |
| Compressed air connection input | 3/8″ |
| Compressed air connection output | M7 |
| Max Working Pressure | 8 bar |
| Sealing Material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Number of valve positions | 2 |
| Color | Black |
| Electrical interface | D-Sub |
| Min to Max Ambient temperature | -5 °C - 50 °C |
| Connection exhaust | 3/8″ |
| Working pressure min. | 3 bar |
| Manufacturer Nr. | R412008549 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84812090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



