Aventics Silencers, Series EBS R412007593 G1/8 EBS-PT-10/15
€9.62
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007593
Manufacturer Nr.
R412007593
G1/8 EBS-PT-10/15
Frequently Bought Together
-
This Item:
€9.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480960410 SEALING TAPE RTC-50-0800-M
€90.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480643270 MSC-DA-020-0080-HG-HM-HM-02-M-R-0-0-BAS
€1,625.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed air |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 6 bar |
| Min. ambient temperature | 0 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Compressed air connection | G 1/8 |
| Compressed air connection type | External thread |
| Delivery unit | 5 piece |
| Weight | 0.005 kg |
| Silencer material | Polyethylene |
| Material thread | Polyethylene |
| Manufacturer Nr. | R412007593 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.005000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





