Aventics Silencers, Series EBS R412007592 M5 EBS-PT-05/07
€8.77
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007592
Manufacturer Nr.
R412007592
M5 EBS-PT-05/07
Frequently Bought Together
-
This Item:
€8.77Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R422715481 C12P-160-225-211014S1101G000MM0MM0MM323M
€2,494.64Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480330616 AS3-ACC-G038
€208.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed air |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 6 bar |
| Min. ambient temperature | 0 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Compressed air connection | M5 |
| Compressed air connection type | External thread |
| Delivery unit | 5 piece |
| Weight | 0.001 kg |
| Silencer material | Polyethylene |
| Material thread | Polyethylene |
| Manufacturer Nr. | R412007592 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.001000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



