Aventics Reservoir, Series AS3-CLA R412007347 AS3-CLA-X000-PBP-NON
€26.11
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007347
Manufacturer Nr.
R412007347
AS3-CLA-X000-PBP-NON
Frequently Bought Together
-
This Item:
€26.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480763211 AV-AESX2-AV05X8-PROFINETIO
€2,631.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480774533 AV-AV05X4-ETHERCAT
€1,358.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Reservoir |
| Version | reservoir, polycarbonate, with PA protective guard |
| Filter reservoir volume | 49 cm³ |
| Protective guard | with protective guard |
| Certificates | suitable for ATEX |
| ATEX | suitable for ATEX |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Min. medium temperature | -10 °C |
| Max. medium temperature | 50 °C |
| Medium | Compressed air |
| Weight | 0.086 kg |
| Material reservoir | Polycarbonate |
| Material protective guard | Polyamide |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | R412007347 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.086000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought


