Aventics Block assembly kit, Series AS2-MBR-...-W05 R412006367 AS2-MBR-G038-W05
€28.70
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412006367
Manufacturer Nr.
R412006367
AS2-MBR-G038-W05
Frequently Bought Together
-
This Item:
€28.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 7472Z0Z744 SPARE PART SER.PIS.V.NCA....160
€1,414.67Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5/2-directional valve, Series 581, size 1 5811112000 V581-5/2SR-NONE-I1-1P22-HBX-PA-X-S-T0
€105.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Port | G 3/8 |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Weight | 0.475 kg |
| Housing material | Die cast zinc |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | R412006367 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.475000 |
| HS-Code | 84811005 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



