Aventics Subbase R412000630 CD01-47X102X22
€37.19
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412000630
Manufacturer Nr.
R412000630
CD01-47X102X22
Frequently Bought Together
-
This Item:
€37.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480616108 PRA-DA-080-1250-0-2-2-1-1-4-BAS
€616.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5/2-directional valve, Series 581, size 4 5814223000 V581-5/2DS-NONE-I4-2P22-HBX-AA-X-S-T1
€391.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Direction of pneumatic port (1) | On the side |
| Compressed air connection 1 | G 3/8 |
| Direction of pneumatic port (3,5) | Up |
| Port 3 / 5 | G 1/4 |
| Exhaust type | Ports separated |
| Exhaust (3,5) | With directional exhaust (3/5) |
| Frame size | 26 mm |
| Pilot | Internal |
| Standards | ISO 15407-1 |
| Working pressure min. | -0.95 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -25 °C |
| Max. ambient temperature | 70 °C |
| Min. medium temperature | -25 °C |
| Max. medium temperature | 70 °C |
| Medium | Compressed air |
| Grid dimension | 22 mm |
| Mounting screw | with hexagon socket |
| Tightening torque for mounting screws | 4 Nm |
| Material base plate | Aluminum |
| Manufacturer Nr. | R412000630 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.220000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought







