Aventics R, P, S subbase, Series CD07 8985072042 CD07-BP4
€185.87
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-8985072042
Manufacturer Nr.
8985072042
CD07-BP4
Frequently Bought Together
-
This Item:
€185.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480468752 CCL-DA-050-1190-IS-0210032211AB00000-BAS
€360.79Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480671003 PRA-DA-050-0150-0-2-2-1-1-1-ACC
€183.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Compressed air connection 1 | G 1/2 |
| Port 3 / 5 | G 1/2 |
| Exhaust type | Ports separated |
| Exhaust (3,5) | With directional exhaust (3/5) |
| Compressed air connection 14 | G 1/8 |
| Working pressure min. | -0.95 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -25 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Min. medium temperature | -25 °C |
| Max. medium temperature | 80 °C |
| Medium | Compressed air |
| Max. number of valve positions | 4 |
| Weight | 1.45 kg |
| Material base plate | Polyoxymethylene, Aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | 8985072042 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 1.450000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



