Aventics Blanking piece, Subbases ISO 5599-1 8985049022 ISO2
€11.33
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-8985049022
Manufacturer Nr.
8985049022
ISO2
Frequently Bought Together
-
This Item:
€11.33Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R961401155 STEEL BAND SET V,FM,FT,M,T 040
€419.23Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480640043 RTC-DA-016-2570-BV-MBM00S005LP000P0P0
€661.46Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Working pressure min. | -0.95 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Min. ambient temperature | -25 °C |
| Max. ambient temperature | 70 °C |
| Standards | ISO 5599-1 |
| Version | ISO 2 |
| Accessory type | type F |
| Housing material | Brass |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | 8985049022 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.017000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought


