Aventics Adapter, Series CON-VP 8946053622 CON-VP-F_A-2-MS-F_C-2
€9.84
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-8946053622
Manufacturer Nr.
8946053622
CON-VP-F_A-2-MS-F_C-2
Frequently Bought Together
-
This Item:
€9.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480773059 AV-AV05X12-IO-LINK
€2,218.55Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822345039 TRB-DA-100-0925-0122111100000000000000-B
€552.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Adapters & contact bridges |
| Shielding | unshielded |
| Min. ambient temperature | -25 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Max. current | 0.5 A |
| Type | from form A to form C |
| Protection class | IP65 |
| Protection class | IP65 |
| Electrical connection 1 | Socket |
| Cable exit | straight |
| Cable exit angle | 180° |
| Electrical connection | Plug |
| Cable exit | straight |
| Cable exit angle | 180° |
| Operational↩voltage | 42 V |
| Operational↩voltage | DC |
| Weight | 0.013 kg |
| Housing material | Polyamide |
| Manufacturer Nr. | 8946053622 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.013000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




