Aventics Blanking screw with O-ring, Series FPT 8639003800 FPT-S-RBI-G038
€2.65
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-8639003800
Manufacturer Nr.
8639003800
FPT-S-RBI-G038
Frequently Bought Together
-
This Item:
€2.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5239006902 CM1-MT4-250-ITS-M1-A
€497.58Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480603139 PRA-DA-063-0125-0322115100000000000033-B
€245.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Compressed air connection type | External thread |
| Port G | G 3/8 |
| Type | FPT-S-RBI |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Delivery unit | 25 piece |
| Material | Brass |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | 8639003800 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.019000 |
| HS-Code | 74122000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought


