Aventics valve cover, with or without pilot valve 5814080000 I4-1CNA-A-C
€90.65
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5814080000
Manufacturer Nr.
5814080000
I4-1CNA-A-C
Frequently Bought Together
-
This Item:
€90.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480725336 HF02-LG-5-11
€1,007.03Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Extension kit, electrical supply plate R412021778 AES-AV05-UA-135XROPEN
€229.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Pilot valve width | 30 mm |
| Type | all |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Medium | Compressed air |
| Standards | ISO 5599-1 |
| Oil content of compressed air min. | 40 mg/m³ |
| Oil content of compressed air max. | 400 mg/m³ |
| Max. particle size | 50 µm |
| Weight | 1.7 kg |
| Manufacturer Nr. | 5814080000 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 1.700000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





