Aventics valve cover, with or without pilot valve 5814050000 NONE-I4-1P22-LBX-A-C
€195.20
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5814050000
Manufacturer Nr.
5814050000
NONE-I4-1P22-LBX-A-C
Frequently Bought Together
-
This Item:
€195.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480911082 CYLINDER TUBE 167/03/100/0320
€244.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Filter pressure regulator, Series AS1-FRE R412014731 AS1-FRE-G014-GAN-080-PNB-AO-05.00 R-->L
€100.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Pilot valve width | 22 mm |
| Type | 5/2-directional valve, mono-stable |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Medium | Compressed air |
| Standards | ISO 5599-1 |
| Oil content of compressed air min. | 40 mg/m³ |
| Oil content of compressed air max. | 400 mg/m³ |
| Max. particle size | 50 µm |
| Weight | 0.38 kg |
| Manufacturer Nr. | 5814050000 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.380000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





