Aventics valve cover, with or without pilot valve 5813080000 I3-1CNA-A-C
€95.24
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5813080000
Manufacturer Nr.
5813080000
I3-1CNA-A-C
Frequently Bought Together
-
This Item:
€95.24Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480159731 RTC-DA-040-1150-HD-MBM41S00BLPPB3FMFM
€3,552.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822341091 TRB-DA-040-0190-0-2-2-1-1-1-BAS
€160.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Pilot valve width | 30 mm |
| Type | all |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Medium | Compressed air |
| Standards | ISO 5599-1 |
| Oil content of compressed air min. | 40 mg/m³ |
| Oil content of compressed air max. | 400 mg/m³ |
| Max. particle size | 50 µm |
| Weight | 0.415 kg |
| Manufacturer Nr. | 5813080000 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.415000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



