Aventics valve cover, with or without pilot valve 5813010000 NONE-I3-1P22-HBX-A-C
€212.31
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5813010000
Manufacturer Nr.
5813010000
NONE-I3-1P22-HBX-A-C
Frequently Bought Together
-
This Item:
€212.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480671552 TRB-DA-050-0686-0-2-2-1-1-1-BAS
€241.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480304463 AS2-ACC-G038
€555.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Pilot valve width | 22 mm |
| Type | 5/2-directional valve, mono-stable |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Medium | Compressed air |
| Standards | ISO 5599-1 |
| Oil content of compressed air min. | 40 mg/m³ |
| Oil content of compressed air max. | 400 mg/m³ |
| Max. particle size | 50 µm |
| Weight | 0.29 kg |
| Manufacturer Nr. | 5813010000 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.290000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




