Aventics valve cover, with or without pilot valve 5812050000 NONE-I2-1P22-LBX-A-C
€153.63
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5812050000
Manufacturer Nr.
5812050000
NONE-I2-1P22-LBX-A-C
Frequently Bought Together
-
This Item:
€153.63Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480322703 AS3-ACC-G038
€226.90Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480755826 ES-ES05X6-SWC
€793.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Pilot valve width | 22 mm |
| Type | 5/2-directional valve, mono-stable |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Medium | Compressed air |
| Standards | ISO 5599-1 |
| Oil content of compressed air min. | 40 mg/m³ |
| Oil content of compressed air max. | 400 mg/m³ |
| Max. particle size | 50 µm |
| Weight | 0.17 kg |
| Manufacturer Nr. | 5812050000 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.170000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



