Aventics valve cover, with or without pilot valve 5812010000 NONE-I2-1P22-HBX-A-C
€127.66
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5812010000
Manufacturer Nr.
5812010000
NONE-I2-1P22-HBX-A-C
Frequently Bought Together
-
This Item:
€127.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822354777 PRA-DA-080-0115-0322111113000000000011-B
€269.03Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480960656 SEALING TAPE RTC-32-2200-M
€146.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Pilot valve width | 22 mm |
| Type | 5/2-directional valve, mono-stable |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Medium | Compressed air |
| Standards | ISO 5599-1 |
| Oil content of compressed air min. | 40 mg/m³ |
| Oil content of compressed air max. | 400 mg/m³ |
| Max. particle size | 50 µm |
| Weight | 1 kg |
| Manufacturer Nr. | 5812010000 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 1.000000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



