Aventics Subbase, Series ED07 5610231002 ARC
€257.98
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5610231002
Manufacturer Nr.
5610231002
ARC
Frequently Bought Together
-
This Item:
€257.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480723723 AV-AV03X2-DSUB25
€422.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480756526 HF03-LG-9-11
€1,457.24Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Base plate |
| Type | ED07 subbase with push-in fitting Ø 12 and silencer |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 12 bar |
| Medium | Compressed air |
| Weight | 0.714 kg |
| Material base plate | Aluminum |
| Manufacturer Nr. | 5610231002 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.714000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




