Aventics Mounting kit 5514400100 551-440-10
€197.57
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5514400100
Manufacturer Nr.
5514400100
551-440-10
Frequently Bought Together
-
This Item:
€197.57Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480322674 AS3-ACC-G012
€442.93Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480327052 AS3-ACC-G012
€761.10Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Assembly kit |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 70 °C |
| Min. medium temperature | -20 °C |
| Max. medium temperature | 70 °C |
| Max. number of valve positions | 10 |
| Weight | 0.25 kg |
| Screws material | Steel |
| Material tie-rod | Steel |
| Material mounting bracket | Aluminum |
| Manufacturer Nr. | 5514400100 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.250000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




