Aventics Mounting kit 5514400090 551-440-9
€193.64
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5514400090
Manufacturer Nr.
5514400090
551-440-9
Frequently Bought Together
-
This Item:
€193.64Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480312282 AS3-ACC-G012 ATEX
€205.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5/2-directional valve, Series 581, size 3 5813612100 V581-5/2AR-024DC-I3-AP22-HBX-AA-D-S-T0
€296.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Assembly kit |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 70 °C |
| Min. medium temperature | -20 °C |
| Max. medium temperature | 70 °C |
| Max. number of valve positions | 9 |
| Weight | 0.23 kg |
| Screws material | Steel |
| Material tie-rod | Steel |
| Material mounting bracket | Aluminum |
| Manufacturer Nr. | 5514400090 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.230000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




