Aventics P-manifold 3337120272 CD07-BP7
€117.16
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-3337120272
Manufacturer Nr.
3337120272
CD07-BP7
Frequently Bought Together
-
This Item:
€117.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480673099 TRB-DA-080-0150-0-2-2-1-1-1-ACC
€394.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480767640 CL03-XL-2-26
€2,332.63Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Compressed air connection 1 | Ø 10x1 |
| Exhaust (3,5) | uncollected exhaust |
| Working pressure min. | -0.95 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -25 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Min. medium temperature | -25 °C |
| Max. medium temperature | 80 °C |
| Medium | Compressed air |
| Max. number of valve positions | 7 |
| Weight | 0.595 kg |
| Material base plate | Aluminum, Polyoxymethylene |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Material mounting bracket | Steel |
| Manufacturer Nr. | 3337120272 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.595000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





