Aventics Manifold strip, Series CD04 3337110242 CD04-BP4
€71.70
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-3337110242
Manufacturer Nr.
3337110242
CD04-BP4
Frequently Bought Together
-
This Item:
€71.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5812291350 V581-5/2DS-110AC-I2-2CNO-LBX-AA-X-C-T1
€259.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R432037656 Endplatte rechts
€408.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Compressed air connection 1 | Ø 10x1 |
| Exhaust (3,5) | uncollected exhaust |
| Working pressure min. | -0.95 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -25 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Min. medium temperature | -25 °C |
| Max. medium temperature | 80 °C |
| Medium | Compressed air |
| Max. number of valve positions | 4 |
| Material base plate | Aluminum, Polyoxymethylene |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Material mounting bracket | Steel |
| Manufacturer Nr. | 3337110242 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.370000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





