Aventics Sensor mounting 3224160000 SENSOR BRACKET 6-RAK
€45.82
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-3224160000
Manufacturer Nr.
3224160000
SENSOR BRACKET 6-RAK
Frequently Bought Together
-
This Item:
€45.82Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480769077 HF03-LG-16-40
€3,659.74Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480727907 AV-AV03X5-DSUB25
€751.09Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Min. ambient temperature | 5 °C |
| Max. ambient temperature | 60 °C |
| Cylinders Ø min. | 2.5 mm |
| Cylinders Ø max. | 10 mm |
| Housing material | Aluminum |
| Scope of delivery | 1 piece |
| Weight | 0.01 kg |
- Installation of sensors on various cylinder series
| Manufacturer Nr. | 3224160000 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.010000 |
| HS-Code | 84879090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




