Aventics Sensors 3224050000 UNIT 5/PNP 24V-RAK
€279.40
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-3224050000
Manufacturer Nr.
3224050000
UNIT 5/PNP 24V-RAK
Frequently Bought Together
-
This Item:
€279.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480766122 AV-AV05X8-PROFIBUSDP
€2,390.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R424E23052 BLOC-AV03-E-D8-PWL-8M8-3BN-2X-
€1,735.74Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Cable | with cable |
| Type of contact | PNP |
| Switching time on | 1 ms |
| Switching time off | 1 ms |
| Protection class | IP67 |
| Min. ambient temperature | 5 °C |
| Max. ambient temperature | 60 °C |
| Display | LED |
| Operating voltage DC, min. | 10 V DC |
| Operating voltage DC, max. | 30 V DC |
| Shock resistance | 50 g / 11 ms |
| Cable length L | 1 m |
| Cable color | Black |
| Housing material | Polyamide |
| Material cable sheath | Polyvinyl chloride |
| Manufacturer Nr. | 3224050000 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.095000 |
| HS-Code | 85365019 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



