Aventics Sensors 3224010000 SENSOR UNIT 1/PNP 24V-RAK
€261.57
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-3224010000
Manufacturer Nr.
3224010000
SENSOR UNIT 1/PNP 24V-RAK
Frequently Bought Together
-
This Item:
€261.57Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822033219 MNI-DA-20-0450-U-01-01-1-00-000-00
€72.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480666311 PRA-DA-100-0800-0-2-2-1-1-1-BAS
€425.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Cable | with cable |
| Type of contact | PNP |
| Switching time on | 1 ms |
| Switching time off | 1 ms |
| Protection class | IP67 |
| Min. ambient temperature | 5 °C |
| Max. ambient temperature | 60 °C |
| Display | LED |
| Operating voltage DC, min. | 10 V DC |
| Operating voltage DC, max. | 30 V DC |
| Shock resistance | 50 g / 11 ms |
| Cable length L | 1 m |
| Cable color | Black |
| Housing material | Polyamide |
| Material cable sheath | Polyvinyl chloride |
| Manufacturer Nr. | 3224010000 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.020000 |
| HS-Code | 85365019 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




