Aventics Coil, Series CO1 1827414304 CO1-CABLE-10M-024DC-3,25W-30MM-ATEX
€275.81
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1827414304
Manufacturer Nr.
1827414304
CO1-CABLE-10M-024DC-3,25W-30MM-ATEX
Frequently Bought Together
-
This Item:
€275.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480331092 AS3-ACC-G012
€474.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480677690 TRB-DA-080-1000-0-2-2-1-1-1-BAS
€591.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Coil width | 30 mm |
| ATEX | ATEX |
| Certificates | ATEX |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Protection class | IP65 |
| Cable length | 10 m |
| Duty cycle ED | 100 % |
| Compatibility index | 14 |
| DC operating voltage | 24 V |
| Voltage tolerance DC | -10% / +10% |
| Power consumption DC | 3.25 W |
| Weight | 0.91 kg |
- Coil widths 15, 22 and 30 mm
- Electrical connections: M8, form A, form B, form BI, Form C
- ATEX
- Operational voltages 12, 24, 48, 110, 220 VDC or 24,110,230 VAC
| Manufacturer Nr. | 1827414304 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.910000 |
| HS-Code | 85059090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




