Aventics Blanking plate 1825503932 SIZE 02
€10.76
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1825503932
Manufacturer Nr.
1825503932
SIZE 02
Frequently Bought Together
-
This Item:
€10.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480170309 RTC-DA-032-0600-HD-MBM00S00BLP000FMP0
€2,043.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480756788 AV-AV03X5-AV05X2-DSUB25
€1,081.58Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Blanking plate |
| Working pressure min. | -0.9 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Min. ambient temperature | 0 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Min. medium temperature | 0 °C |
| Max. medium temperature | 80 °C |
| Medium | Compressed air |
| Mounting screw | with hexagon socket |
| Weight | 0.02 kg |
| Material base plate | Aluminum |
| Manufacturer Nr. | 1825503932 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.020000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



