€103.84
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1825503898
Manufacturer Nr.
1825503898
WV02-BP7
Frequently Bought Together
-
This Item:
€103.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R424E24487 BLOC-AV03-E-PWL-D8-8M8-AN-4BN-
€1,948.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480753024 HF03-LG-16-40
€3,573.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Direction of pneumatic port (1) | On the side |
| Compressed air connection 1 | G 1/4 |
| Direction of pneumatic port (3,5) | On the side |
| Port 3 / 5 | G 1/4 |
| Exhaust type | Ports separated |
| Direction of pneumatic port (12) | On the side |
| Compressed air connection 12 | M5 |
| Direction of pneumatic port (14) | On the side |
| Compressed air connection 14 | M5 |
| Working pressure min. | -0.9 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Min. ambient temperature | 0 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Min. medium temperature | 0 °C |
| Max. medium temperature | 80 °C |
| Medium | Compressed air |
| Max. number of valve positions | 7 |
| Grid dimension | 19 mm |
| Mounting screw | with hexagon socket |
| Weight | 0.52 kg |
| Material base plate | Aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | 1825503898 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.520000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




