Aventics Manifold block, Series DO22 1825503609 DO22-D4-BP9
€244.54
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1825503609
Manufacturer Nr.
1825503609
DO22-D4-BP9
Frequently Bought Together
-
This Item:
€244.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480757443 HF04-12-46
€3,339.77Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Accessories, Series CD07 5631171004 CD07
€133.52Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Compressed air connection 1 | G 1/8 |
| Direction of pneumatic port (2,4) | On the side |
| Compressed air connection 2 / 4 | Ø 4 |
| Port 3 / 5 | G 1/8 |
| Exhaust (3,5) | With directional exhaust (3/5) |
| Type | Single plug-in wiring |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Medium | Compressed air |
| Max. number of valve positions | 9 |
| Grid dimension | 23 mm |
| Mounting screw | M3 |
| Weight | 0.404 kg |
| Material base plate | Aluminum |
| Material push-in fitting | Brass |
| Manufacturer Nr. | 1825503609 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.404000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought







