Aventics Manifold block, Series DO22 1825503605 DO22-D4-BP5
€168.43
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1825503605
Manufacturer Nr.
1825503605
DO22-D4-BP5
Frequently Bought Together
-
This Item:
€168.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480725245 AV-AV03X16-CANOPEN
€2,661.58Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412020558 PISTON ROD ING-DA-040-0025 &
€111.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Compressed air connection 1 | G 1/8 |
| Direction of pneumatic port (2,4) | On the side |
| Compressed air connection 2 / 4 | Ø 4 |
| Port 3 / 5 | G 1/8 |
| Exhaust (3,5) | With directional exhaust (3/5) |
| Type | Single plug-in wiring |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Medium | Compressed air |
| Max. number of valve positions | 5 |
| Grid dimension | 23 mm |
| Mounting screw | M3 |
| Weight | 0.236 kg |
| Material base plate | Aluminum |
| Material push-in fitting | Brass |
| Manufacturer Nr. | 1825503605 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.236000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



