Aventics Blanking plate, Series DO16 1825503390 DO16
€4.88
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1825503390
Manufacturer Nr.
1825503390
DO16
Frequently Bought Together
-
This Item:
€4.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822351033 PRA-DA-040-0650-0322111100000000000011-B
€200.09Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Lock nut R412010365 SA1-MC-M025
€7.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Blanking plate |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Min. ambient temperature | -15 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Min. medium temperature | -15 °C |
| Max. medium temperature | 50 °C |
| Medium | Compressed air |
| Max. number of valve positions | 1 |
| Grid dimension | 18 mm |
| Mounting screw | M3 |
| Weight | 0.004 kg |
| Housing material | Polyamide |
| Screws material | Steel |
| Manufacturer Nr. | 1825503390 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.004000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




