Aventics Blanking plate, Series DO30 1825503374 DO30
€93.10
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1825503374
Manufacturer Nr.
1825503374
DO30
Frequently Bought Together
-
This Item:
€93.10Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480764827 AV-AV03X10-DSUB25
€1,055.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480659724 MNI-DA-25-0350-D-31-01-1-00-000-21
€93.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Blanking plate |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Min. ambient temperature | -15 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Min. medium temperature | -15 °C |
| Max. medium temperature | 50 °C |
| Medium | Compressed air |
| Max. number of valve positions | 1 |
| Grid dimension | 31 mm |
| Mounting screw | M4 |
| Weight | 0.022 kg |
| Housing material | Aluminum |
| Screws material | Steel |
| Manufacturer Nr. | 1825503374 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.022000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




